Košík Položky: 0 Cena: 0,00 €

Ako zariadiť kuchyňu v Toskánskom štýle

 

Toskánsky štýl, ktorý zachytáva kúzlo a teplo vidieckych domov tohto nádherného regiónu Talianska.
 

Dnes vám chceme ponúknuť inšpirácie a rady pre vytvorenie “country” elegantného vidieckeho štýlu, pretože aj keď žijete v meste, nikto vám nezakazuje, zahaliť svoj dom do rustikálneho tepla, aký vyžarujú príbytky na Toskánskom vidieku.

Toskánsky štýl vznikol vďaka veľkoleposti a príjemnému prostrediu, tak typického pre rustikálne domy, na ktoré je Toskánsko také bohaté.

Toskánsky štýl sa vyznačuje prvkami ako je klenutý strop a klenba, materiálmi ako je kameň, červená tehla, tepaný kov, rustikálne drevo, drevo s patinou alebo vintage povrchovou úpravou.

Atmosféru dotvára horiaci kozub, teplé zemité farby nábytku, ktorý je zároveň veľmi pohodlný.  Textílie ako ľan, bavlna, vlna, kvetinové dekorácie zo sušených kvetov.

Nie je preto prekvapujúce, že tento výnimočný štýl si získal aj Američanov a že toskánsky štýl patrí medzi najobľúbenejší pri zariaďovaní domu alebo vily.
V Toskánskom štýle môžeme zariadiť všetky izby, od obývačky až po spálňu.

Vyznačuje sa nábytkom a doplnkami s jasnými prvkami niečoho starobylého, nie však luxusného.

Je to štýl v ktorom sa odzrkadľuje niekdajší život na vidieku, ktorý sa vyznačuje jednoduchosťou a prepojenosťou s remeslami súvisiacimi s obrábaním pôdy, Dom je teda miesto, kde sa oddychuje po namáhavom pracovnom dni, miesto, kde sa všetko snúbi s teplom rodinného krbu, útulnosťou, srdečnosťou.

 

 

 

 

        

Späť k článkom
Mobilná verzia

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x